Velmi pěkné zachovalé lakování a původní chromy, dělají z tohoto téčka krásný stroj. Rok výroby 1948 a aktuální stav všech dílů a celková funkčnost motoru dokazují, že firma ČZ vyráběla kvalitní motocykly, které i přes svůj vysoký věk jsou takřka nesmrtelné stroje. Tento zachovalý kousek je tomu důkazem.

A na ukázku nějaké nové fotografie. Motor dostal GO a zasloužile se vrátil na stroj. Bohužel, firma která opravu prováděla zřejmě nepochopila výslovné přání zákazníka a to ponechat motoru patinový stav.

Pokud takto vypadá patinový stav motoru, tak jsem asi bůh.

Aby jste si mohli vytvořit vlastní názor, přidám sem fotografie motoru v původním stavu. Krásný motor, který stačilo pouze oživit vyčistěním a opravou vnitřních funkčních částí. Mohl to být krásný patinový motor se 100% funkčností.

4 Reakce na “ČZ 125 T – Jan P.”

  1. Dobrý den, máte velmi pěkné Téčko. Chtěl jsem se zeptat, linkování je původní? Nebo jste si jej dodělával sám. PS: na první fotografii máte na špatné straně přední brzdový buben. Ten by měl být na pravé straně jako zadní, tak jak jej máte na fotografii dva. Jinak znovu chválím, krása.

    1. Dobrý den, ano první foto je když jsem ji koupil a par drobností bylo špatně. Druha fotka je už po všech opravách. Jinak lakování je z části původní a z části nepuvodni. Děkuji 🙂

      1. Skutečně? A jak jste docílil takové barvy? Nedá se to rozeznat, co je a není původní lakování. Jakou barvu jste použil? Myslím syntetika, acetonka nebo akryl?Jaký podklad? Obyč základní barva nebo nebo něco jiné. Moc by jste mi pomohl. Mám čz150 c černou a některé díly potřebují repasi 🙁 Děkuji za odpověď

        1. Tak to netuším, takhle jsem ji už koupil. Podívejte se na fóra, určitě Vám poradí někdo zkušenější než jsem já 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *