Dne 24.6.2013 jsem si konečně dovezl domů svojí první kývačku. Ve stavu, ve kterém jsem si jí pořídil, bych si asi už žádnou takovou nekoupil. Tuto kývačku jsem vzal z jediného důvodu, protože k ní byli platné doklady.

Jak je možné vidět z fotografií, kývačka není zdaleka kompletní, a hlavně je spousta dílů z jiných typů kývaček. Některé díly je třeba zase sehnat, protože na motocyklu vůbec nejsou a ty nesprávné vyměnit za díly, které tam doopravdy patří.

Zetku můžu tedy kompletně rozebrat a přitom si začít evidovat zaměněné a chybějící díly. No je jich opravdu spousta. Seznam chybějících a zaměněných dílů si můžete kompletně projít zde. Seznam 1, Seznam 2 a Seznam 3.

Konečně pokrok, kterým je radost se pochlubit. Všechny díly sehnány a motorka je celá kompletní a nahrubo dostavěná. Na následujících fotografiích je na motorce ještě 175cm3 motor. Protože v době, kdy jsem tyto fotografie pořídil jsem stále 125cm3 motor neměl. Pro změnu zase několik dílů na motorce stále není namontováno (kryt řetězu, tachometr atd…), i když už jsem je v této době měl. Hlavní bylo zachytit kompletní a dopasované oplechování celého motocyklu.

Motor byl původně z ČZ 175/450.01, ale správný motor jsem sehnal od jedné paní z Brna za 800Kč. Nebyl to žádný zlatý důl, ale já potřeboval udělat co nejdříve evidenční kontrolu a tak jsem bohužel sáhl po prvním motoru, který byl k mání. Dnes bych si jistě vybral alespoň v lepším stavu. Ale co, motor byl doma a co sním? Kompletní generálka (pouzdra, ložiska, gufera, spojkové lamely, primární řetěz, repas klikové hřídele a výbrus válce). Na válci bylo ulomené žebro, které sem nechal zavařit.

Více o generálce tohoto motoru si můžete pročíst zde. Válec po výbrusu a klika po repasi už jsou doma Generální oprava motoru ČZ 125 typ 453.01

Vše nově nalakováno a můžu začít stavět.

Ještě stále chybí dodělat nějaké chromy, především chrom nádrže a koupit nové výfuky. Ale projekt ČZ 125/453 je tímto pozastaven. Hlavním cílem bylo motorku zprovoznit. Snad jí někdy v budoucnu dokončím.

Více fotografií a rozepsané články k celému zprovoznění kývačky najdete <<< ZDE >>>