Na počátku byla jen krabice dílů

Kterou jsem vyhrál na aukru. A tak začalo celé toto dobrodružství. Mám takové špatné tušení, že více fotografií v před renovačním stavu nenajdu. Tak sem dám alespoň toto.

Výběr barvy je pro mě důležitý

Dlouhou dobu byla sportka jen v plniči, mohla za to i stálá nerozhodnost, do jaké barvy jí mám nalakovat. Rozhodoval jsem mezi klasickou černou a nebo královskou modří, kterou jsem měl na původní číze 450 DeLuxe. Ale jak už bývá zvykem, rozhodl jsem se úplně jinak. Chtěl jsem být malinko výjimečný.

Barevné provedení

I když musím podotknout že černě matné provedení vypadalo zajímavě, musel jsem si na konci konečně vybrat barvu. Zvolil jsem kombinaci červené a černé, tak jak se lakovaly motocykly značky Jawa 250 typ 590 Sport. A konečně je motorka nalakovaná a já začínám stavět. Z počátku jsem byl nejistý svým výběrem barevné kombinace, ale jak se tak před očima pomalu rodila zase motorka, věděl jsem že to bude bomba. Na nádrži se stále pracuje, ta není zatím nalakována. Nicméně to konečně začíná vypadat jako motorka a tak se musím pochlubit.

Nádrž je konečně také hotová

Nádrž je hotová a tak se můžu konečně poprvé projet. Už to není jen leštěnka, která stojí v dílně a nad kterou padám úžasem, je to i motorka na které se dá neskutečně projet.

Sladký zvuk přes nový výfuk. Krása

Víkend plný zábavy pod heslem: MOTORCYCLES and ROCK & ROLL

V Srpnu 2018 jsme se zúčastnili již 23. ročníku setkání motocyklů. Motonálet Nikolčice, kde jsem byl již po 4. První nálet jsem absolvoval (úspěšně) na Jawa 175 typ 356. Další srazy už absolvovala sportka.

Přijeli jsme tak trochu nabaleni 🙂

A i když nás oldtimerů tam bylo něco málo kolem 10 nadšenců, mezi 1500 motorkami jsme se neztratili. A při spanilé jízdě jsme si to parádně užili. Mezi tolika motorkami byl 60km okruh nepopsatelný.

Po příjezdu domů, zbudou jen vzpomínky, fotografie a vstupenky na řidítkách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *