Dlouho jsem se rozmýšlel, zda mám svá původní kola rozebrat a použít středy pro nový výplet nebo sehnat jiná kola. Došel jsem tedy k závěru, že si pořídím holé středy které zrenovuji a na ně vypletu nové ráfky. Přední střed jsem sehnal i se štítem a paknami, ale nepořídil jsem si fotografii. Zadní střed jsem si původní fotografie uschoval, proto je můžu ukázat.

Středy bylo potřeba důkladně očistit, opravit rozpěrky a nalisovat nová ložiska. Na zadním středu mi chyběla zajišťovací segrovka, kterou jsem sebral ze starého kola, které mě bylo líto rozebrat. Pak nalakovat na černo a může se začít vyplétat.

Ještě že jsem nerozebral původní výplety, alespoň jsem měl předlohu, podle které jsem vyplétal nová kola. Navíc, kdybych neměl původní kola, těžko bych dohledával umístění středu vůči ráfku.

Kola vypletena, vycentrována a nyní je stačí obut do nových plášťů a vyzkoušet, jak sedí na motorce. Konečně to vypadá jako motorka.

5 Reakcí na “Konečně jsou i kola”

 1. Dobry den, pekna renovace, Take nyni renovuji CZ150c. Mel bych dotaz.
  Mam problenm s vyplety kol, jaky delky dratu jsou na zadnim kole? Koupil jsem 180mm a 220mmm a nemohu ho vyplest, draty na delsi strane se jevi jako kratké.

  Predem dekuji za odpoved

  Petr Z.

   1. Rozměry by měly být správné.

    Dráty M3,5×220-19 ks
    Dráty M3,5×180-19 ks
    Nyple M3,5×16-38 ks.

    Toto jsou rozměry, které jsem pořídil. Kolo šlo vypléct bez problémů. Ovšem vy máte rozměry stejné. Nevím, kde je problém. Ráno se ozvu na email, pokud jste jej udal správně a pošlete mi fotku. Ještě si zkontrolujte zda máte správnou délku niplu (tedy matice).

    S pozdravem

 2. Ahoj, nedávno jsem koupil 150c ve stavu hromady šrotu. Že zadního kola je něco, co nelze identifikovat. Můžete mi prosím poradit jak je vyosen střed vůči ráfku? Přední by mělo být „snad“ v pohodě. Děkuji, Majky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *