Vzhledem k tomu, že moje céčko mělo spoustu dílů zaměněných z typu T, vyjímkou nebyla ani budka předního světla. Vzhledově je stejná jako u všech typů (B, T, C), ale hlavním rozdílem je přepínač na hlavní světlo a obrysové světlo v ní. Kvůli tomu je rozdílné i zapojení celé elektroinstalace.Jednoduchý způsob, jak poznat zda držíte budku z céčka nebo téčka jsou polohy přepínače.

Polohy přepínačů - rozdíly mezi Téčkem a Céčkem
Polohy přepínačů – rozdíly mezi Téčkem a Céčkem

Sehnal jsem si až na tachometr kompletní céčkovou budku i se světlem. Chrom na rámečku už není ale můj starý rámeček už mám dávno nově nachromovaný, takže není co řešit. Na druhou stranu téčková budka, kterou mám aktuálně na céčku je od této doby k mání. Bude v rubrice Bazar, tak když bude mít někdo zájem. Samozřejmě holá (obsahuje tlumivku, přepínač s vyměněnou páčkou. Dost povídání, foto jsou níže…

Téčková budka je už prodaná a tak nezbývá nic jiné, než se pustit do renovace této budky. Nejprve začnu repasováním světla. Takže kompletně rozebrat, vyčistit sklo, parabolu nechat nově napařit a rámeček znovu do chromu. Pár fotek před čistěním a přípravou na nové pokovení.

Rámeček jsem odrezil, abych zjistil zda bude ještě chromu schopný. Vypadá dobře a tak nic v novém chromu nebrání, ještě jsem sundal šroubek upevňující rámeček, který nechám pozinkovat a závitový kroužek jen načernit. A jak to vypadá po opravě?

Sklu není absolutně nic, stačilo jej pořádně vyčistit. Ještě jsem se rozhodoval, zda použít starou gumičku nebo pořídit novou. To však stále nejsem rozhodnut, protože původní guma vypadá, že bude i použitelná. Každopádně jsem novou koupil tak uvidím jak se nakonec rozhodnu.

Parabolu budu posílat na nové napaření. Zatím se tak ale nestalo.

A zbytek dílů jako je patice žárovky a drát upevňující parabolu k rámečku a pružinku, která upevňuje patici.

A světlo je hotové.

Pokračování…

5 Reakcí na “Přední světlo s budkou”

  1. Dobry den take se me ted dostala jedna 150c do rukou. Ta vase je krasna ale te me toho hodne chybi. Nejhorsi veci je svetlo s prepinacem a tachometr. Cetl jsem o vasi stavbe a napada me otazka zdaly vam neco nezbylo dekuji Prichystal

    1. Zdravím, donedávna jsem jednu celou budku měl. Už je bohužel prodána. Tachometr bych doporučil koupit už repasovanej. Stojí cca 1500Kč. Možná bych našel ještě predni světlo ale to se musím podívat.

      S pozdravem, Filip

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *