Předrenovační stav

Jawa 50 typ 21 Sport
Jawa 50 typ 21 Sport

Tento pionýr je světle modrá Jawa 21 Sport z roku 1972. Podstatně nejmladší pionýr, kterého mám. Koupil jsem ho v roce 2007 za 3000 Kč. Opatřen velkou značkou s novým velkým technickým průkazem a platnou technickou. Pionýr je přechodový typ mezi Jawa 21 a Jawa 221.100. Plechy mají stále starý zakulacený tvar, ale kyvná vidlice byla nahrazena ocelovou trubkou za předchozí lisovanou. Řízení opatřené tzv. vlaštovkami a rychlopalem.

Motor je již osazen silnějším zapalování 6V 30W, které umožnilo použití silnější žárovky předního světla 6V 25/25W nežli u slabšího zapalování, kde byla použita žárovka 6V 15/15W. Tato změna si vyžádala i změnu v elektrickém zapojení.

A nakonec jsem našel ještě nějaké fotografie. Jsou staršího data nežli ty fotografie výše, na kterých jsou ještě obě kola natřena stříbřenkou, sedlo nemělo původní potah ale doma šitý manchester. A dokonce jsem si všiml, že kabeláž nebyla v červené bužírce jako výše ale v modré a řidítka postrádala přepínač světel.

Každopádně, všechny tyto fotografie jsou již po druhém lakování pionýra. (PS: našel jsem foto i po prvním lakování, kde byl tmavě modrý)

5 Komentáře

 1. Dobrý den
  Měl bych dotaz zda by jste tento kousek prodal zhruba za 11000 Kč i s TP.
  Děkuji
  Josef Kožíšek

  • Dobrý den,

   Rád bych vám pomohl, ale tohoto pionýra jsem lakoval téměř před 10ti lety. V té době jsem si nechal barvu míchat podle originální modré na pio ale i tak byla jiná. Žádné číslo však k novému namíchání nemám, kdyby vám pomohlo tak barva na druhém modrém pio tedy na me dvacítce http://fitaweb.cz/jawa-50-typ-20-r-v-1968/ odpovídá RAL 5012.

   S pozdravem
   Filip

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*