Tento pionýr je světle modrá Jawa 21 Sport z roku 1972. Podstatně nejmladší pionýr, kterého mám. Koupil jsem ho v roce 2007 za 3000 Kč. Opatřen velkou značkou s novým velkým technickým průkazem a platnou technickou. Pionýr je přechodový typ mezi Jawa 21 a Jawa 221.100. Plechy mají stále starý zakulacený tvar, ale kyvná vidlice byla nahrazena ocelovou trubkou za předchozí lisovanou. Řízení opatřené tzv. vlaštovkami a rychlopalem.

Motor je již osazen silnějším zapalování 6V 30W, které umožnilo použití silnější žárovky předního světla 6V 25/25W nežli u slabšího zapalování, kde byla použita žárovka 6V 15/15W. Tato změna si vyžádala i změnu v elektrickém zapojení.

A nakonec jsem našel ještě nějaké fotografie. Jsou staršího data nežli ty fotografie výše, na kterých jsou ještě obě kola natřena stříbřenkou, sedlo nemělo původní potah ale doma šitý manchester. A dokonce jsem si všiml, že kabeláž nebyla v červené bužírce jako výše ale v modré a řidítka postrádala přepínač světel.

5 Reakcí na “Předrenovační stav”

 1. Dobrý den
  Měl bych dotaz zda by jste tento kousek prodal zhruba za 11000 Kč i s TP.
  Děkuji
  Josef Kožíšek

 2. Dobrý den,
  můžete napsat číslo té světle modré barvy Budu též renovovat. Děkuji,Kmoch.

  1. Dobrý den,

   Rád bych vám pomohl, ale tohoto pionýra jsem lakoval téměř před 10ti lety. V té době jsem si nechal barvu míchat podle originální modré na pio ale i tak byla jiná. Žádné číslo však k novému namíchání nemám, kdyby vám pomohlo tak barva na druhém modrém pio tedy na me dvacítce http://fitaweb.cz/jawa-50-typ-20-r-v-1968/ odpovídá RAL 5012.

   S pozdravem
   Filip

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *