Po dlouhé době jsem se rozhodl, že kývačku vytáhnu z garáže na světlo a podívám se na ní kapánek důkladněji. Doteď jsem ji nezkoumal, proběhla pouze vizuální kontrola celkového stavu a chybějících dílů.

Tentokrát jsem se rozhodl, že demontuji zadní blatník a zadní kolo. A to hlavně taky proto, že bylo na kývačce madlo z Jawy nastříkané na černo. Díl, který na motorku patří naštěstí mám a tak jsem jej zaměnil za správný. No a při té možnosti jsem nahlídnul do středu kol apod.

Jakmile jsem vyšrouboval matici osky zadního kola, zjistil jsem že chybí pouzdro vkládací do napínáku z levé strany. Naštěstí rozpěrný kroužek mezi kolo a rozetu je na správném místě a nemusím jej shánět jako na ČZ 125 453. Brzdové obložení se zdá nadále použitelný.

Ale tou nejhlavnější věcí (než je kompletnost motocyklu) je stav barvy. Jelikož je barva původní (což mi dokazují zbytky zlatých linek) rozhodl jsem se z motorky udělat patinovku. Začal jsem tedy oživovat barvu na předním blatníku. Nejprve bylo potřeba blatník důkladně umít a pak začalo leštění. Myslím že je barva pěkná.

Nahlídnul jsem taky na chrom nádrže, a pokusil se jej před logem kapánek oživit. Na výsledek se podívejte sami. Jdu v odrazu vidět a to mi na starém chromu 100% stačí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *